• bambi_ct_-3401

  Bambi 2011 je největší přehlídka činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času na Táborsku. Uskutečnila se Bambiriáda 2004, 2005, 2006, 2007 a 2008 a Bambi 2009 a 2010.


  Akce v rámci Evropského roku dobrovolnictví

  ČRDM nás už předloni vyškrtla ze seznamu bambiriádních měst. Nevadí, protože děti a mládež chtějí veřejnosti, ale i sobě ukázat, co umí, čemu se věnuje ve volném čase. A žádné severní větry neohrozí…. Ať žije osmá Bambi 2011!  ROZHOVOR:

  Zeptali jsme se zástupce ředitele Bambi 2011 Václava Pavlíka, jinak vedoucího táborského Informačního centra pro mládež v Táboře a jednoho ze zakladatelů táborské Bambiriády.pavlik_2009-2 Jaký je rozdíl mezi Bambiriádou a Bambi?
  Bambiriáda se nekoná. Už loni jsme připravili podmínky pro konání Bambi 2009. Je pravda, že náplň je stejná, v regionu to dělají stejní lidé, ale bez podpory zvenčí.
  Kdy tedy bude?
  Bambi 2011 se koná ve dnech 19. až 21. května, která je největší regionální přehlídkou činnosti sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Bližší termíny, tzn. ve kterých městech a časech budeme včas informovat na těchto stránkách. V současné době máme potvrzený Tábor, Chýnov a Planou nad Lužnicí.
  Proč se na to nevykašlete, když vám ČRDM i kraj hází klacky pod nohy?
  Je pravda, že jsme asi padlí na hlavu, ale kdysi jsme začali s Galénovou nadací a Hnutím Březový lístek pořádat Bambiriádu. Už tehdy se některé vrchnosti Tábor nelíbil, ale nakonec nás respektovali i podporovali. To, co se stalo – už předloni – všichni sváděli a svádějí na celosvětovou krizi, ale pravda bude určitě někde jinde. To dokazuje i to, že měst, které se hlásí k oficiální Bambiriádě je každým rokem méně a méně. Města nebo jejich organizace pracující s dětmi a mládeží si podobnou akci raději pořádají sami, i když bez dotací, ale i bez vrchnosti…. Stejně jako my, dokázali, že když se domluví správná parta zapálených lidí, tak všechno jde.

  Proč Bambi? Není to něco jako trucpodnik vůči ČRDM?
  Není. My jsme chtěli umožnit dětským organizacím a těm, co pracují s dětmi se prezentovat. Lidi ze štábu s tím mají jen starosti. Nechceme ani parazitovat na celostátní Bambiriádě jako takové. Už několik let v rámci naší akce jsme spolupořádali v Sezimově Ústí velký dětský šachový turnaj Bambi, a tak celá akce tento název jen převzala. Jinde v republice si svou akci nazvali jinak.

  Co byste nám řekl o programu?
  Bylo by toho moc, ale nejjednodušší je sledovat náš blog www.bambi2011.eblog.cz nebo si počkat na plakáty. Nerad bych jednu akci preferoval před druhou, stejně vyzvedával akce v jednotlivých městech, i když se budou prezentovat soubory z celého okresu. To je právo návštěvníků nám říci, co se jim nejvíce líbilo, co je oslovilo a kam by své dítě svěřilo.

  _dsc0001_dsc0039_dsc0099_dsc0061_dsc0066_dsc0150bambi_ct_-434bambi_ct_-501bambi_ct_-505