• 2. den Bambi 2011 21.05.2011

  _dsc0108CHÝNOV - V pátek 20. května 2011 se konal druhý den Bambi 2011 před chýnovskou základní školou (má už 110 let). Parkoviště před školou bylo doslova nabito volnočasovými dětskými aktivitami nejen ze základní školy, ale z celého města. Vystupovali nejen domácí jednotlivci a soubory, ale i hosté z Tábora, Sezimova Ústí a Veselí nad Lužnicí. Počasí nám přálo, a tak nebylo divu, že na plácku bylo pořád hodně živo. Kromě ukázek zájmových souborů a kroužků si děti mohly zahrát různé hry a sportovní aktivity. Asi největší úspěšnost mě přechod na hodně dlouhém laně a florbal.
  _dsc0190Druhý den slavnostně zahájili trubači OMS TÁBOR, pak následoval maraton ukázek - orientální tance ZŠ Chýnov, flétnový soubor ZŠ Chýnov, praporová exhibice Táborská garda DDM Tábor, kroužek klasických tanců (standardní a latinskoamerické tance) žáků 3. ročníků ZŠ Chýnov, Taneční klub DDM Veselí nad Lužnicí, kytarový soubor DDM Tábor, Taneční klub GR8 Chýnov, country skupina Dupáček a další. Ani letos nechyběl dětský šachový turnaj BAMBI 2011 o pohár starosty města, který se přesunul ze Sezimova Ústí. V plném proudu byly stánky a stanoviště malování na obličej, soutěž v poznávání přírodnin, střelba na florbalového brankáře, Motosport Chýnov, výtvarná a keramická dílna ZŠ Chýnov, ukázka paličkování nebo Policie ČR - dopravní služba s radarem a stíhací motorkou.
  _dsc0181První ročník chýnovské Bambi 2011 se opravdu vydařil, což svědčí návštěvnost 1683 zájemců o volnočasové aktivity dětí a mládeže nejen z města, ale i širokého okolí.

  eybert_pavel_1“Jsem rád, že jsme se  připojili jako město, spolky, sdružení, chýnovští jednotlivci s naší základní školou a ostatními volnočasovými aktivitami k městům, které letos pořádají Bambi 2011. Se štábem jsme se domluvili už loni. Na táborské Bambi 2010 jsme měli velmi početné zastoupení dětských volnočasových aktiv, a tak jsme měli opravdovou radost, když jsme dostali nabídku o pořádání Bambi 2011 u nás. Navíc bylo fajn, že k nám přijeli účinkující nejen z Tábora, ale i ze Sezimova ústí a Veselí nad Lužnicí. Mile nás překvapilo, že všichni měli zájem vystupovat v Chýnově a podělit se s námi, co umí. Zítra vše ještě pokračuje v Plané nad Lužnicí… Takovýmto aktivitám fandím,” svěřil se starosta města Chýnova Pavel Eybert.

  pavlik_2009-1“S Pavlem Eybertem rádi spolupracujeme, právě on má ve svém městě správný tým lidí, kteří tyto volnočasové aktivity hodně podporují. My mu za to děkujeme a jsme rádi, že se k nám letos připojili. Navíc Pavel Eybert není žádným v bambisvětě nováčkem. Právě on, jako senátor, před osmi lety, zahajoval naší první Bambiriádu. Bylo to v táborské Sokolovně. Tehdy vydatně pršelo, ale nám to nevadilo. Během chvilky se vše z hřiště nastěhovalo do sálu. Táborská Bambiriáda 2004 se zahájila včas. Sice v menších prostorech, ale vše se vydařilo, a tak vznikla nádherná tradice, která trvá dodnes. Prostě a jednoduše - s Jirkou Rikim Řeháčkem a Pavlem Eybertem jsme před osmi lety zahajovali tradici, kterou nepodařilo rozehnat ani silným pražským větrům …, se smíchem dodal vedoucí ICM Tábor Václav Pavlík.

  _dsc0025

  _dsc0186_dsc0112

  Více fotografií je na http://rehacek.rajce.idnes.cz/BAMBI_2011_Chynov/

  Posted by Bambi 2011 @ 10:54

 • Comments are closed.