• 3. den Bambi 2011 21.05.2011

  _dsc0063PLANÁ NAD LUŽNICÍ - posledním městem, kde se letos konala BAMBI 2011, bylo po Táboru a Chýnově nádherná Planá nad Lužnicí. Vše začalo ve dvě odpoledne ve sportovním areálu u nádraží a přilehlém okolí. Poslední den zahájil starosta města Jiří Šimánek, senátor a starosta města Chýnova Pavel Eybert, kulturní pracovník plánské radnice František Doubek a za štáb BAMBI ředitel DDM Josef Musil a tiskový mluvčí Bambi 2011 Jiří Riki Řeháček.

  Slovenští přátelé byli jako o vytržení

  _dsc0106Václav Pavlík, sekretář Bambi 2011 a vedoucí táborského ICM, se zpozdil, protože doprovázel delegaci zástupců slovenských informačních center pro mládež, se kterou přijel Vlastimil Kopeček z Českého Krumlova (Asociace ICM ČR). Ti se nakonec během Bambi 2011 sešli se starostou města Jiřím Šimánkem a při neformálním setkání si vyměnili své poznatky v práci s neziskovými organizacemi. Byli nadšení o fungování oblasti dětí a mládeže v Plané nad Lužnicí.

  icm_skNakonec se slovenští přátelé přiznali, že by byli rádi, kdyby měli na Slovensku takové starosty jako je Jiří Šimánek. Jedna z přítomných projevila zájem, za své město Partizánské, domluvit partnerství měst s tak aktivním a pěkným městečkem. Přiznala, že i s tímto úkolem byla vyslána. A až nyní, na konci své spanilé jízdy, našla to, co hledala. Okamžitě po příjezdu domů bude informovat představitele města a navrhovat právě Planou nad Lužnicí jako nejlepšího kandidáta z jižních Čech pro partnerství měst. Radní chtěli středně velké a aktivní jihočeské město, které by bylo nejvhodnějším kandidátem pro partnerství z České republiky. Ostatní delegáti byly akcí Bambi 2011 zcela omámeni, nadšeni a po neformální besedě se starostou se jeden z nich přiznal, že už viděl výbornou spolupráci v Českém Krumlově, neformální řešení přístupu k dětským a mládežnickým organizacím na více místech České republiky, ale to, co během pár hodin zažili v Plané nad Lužnicí, jim doslova vzalo dech.

  Poslední den zase jinak

  _dsc0089Jak už to v Plané nad Lužnicí bývá, tak od 14 hodin na sportovním hřišti u trati bylo doslova nabito. Představily se skoro všechny sportovní organizace města, například tu byli zástupci florbalu, volejbalu, atletiky, orientačního běhu, fotbalu, modelářů i šachistů. Všichni si pro děti něco připravili. O zahájení posledního bambidne se postaral starosta města Jiří Šimánek, pak předal mikrofon starostovi města Chýnova Pavlovi Eybertovi a řediteli Bambi 2011 a řediteli DDM Tábor Josefovi Musilovi. Potom už si mikrofon převzal, střídavě s Pepou Lidralem - zvukařem a bavičem, plánský kulturní „ministr” František Doubek. Zazněly slavnostní znělky trubačů OMS Tábor, a už se rozběhl program s ukázkami skupiny přátel historie soustředěná kolem Richarda Pexy a jeho rodiny, kteří předvedli dobové oblečení a hlavně tolik očekávané a nebezpečné souboje rytířů. Následovali hosté z táborského DDM, a to skupina orientálních tanců… A pak se zcela neformálně rozběhl program a lákadla jednotlivých stanovišť, například E-ON Rodinný fotbálek, Turnaj pro rodinné týmy ve fotbale, skákací hrad, Segway, dětské čtyřkolky, branky s radarem, slalom, žonglování s míčkem…. Notička, Kašpárek, Skřivánek, Zvoneček, keramický kroužek, divadelní kroužek, Plánské školní noviny, fotografický kroužek, rybářský kroužek, plánští skauti, Písničkové Froťánky, táborská Kaňka, soběslavská Rolnička, Mateřské centrum Kopretina, Klub Plánských Dam, Divadélko Na nice, Městská knihovna, Taneční soubor Lužničánek, plánští hasiči a zástupci Policie ČR. Nechybělo i ocenění starostou města nejlepších sportovců roku nebo školních novin. A nakonec byla k vidění i krásná výstava prací plánských žáků výtvarného oboru ZUŠ Sezimovo Ústí i tolik očekávané diskotéka Pepy Podrala, která se tentokrát trochu zkrátila díky zájmu o florbalový turnaj O pohár starosty města Plané nad Lužnicí, ve kterém ani nešlo, kdo vyhraje, ale o to, že se zástupci měst, respektive dětských florbalistů sešli, aby si ukázali své kvality… Nakonec celého letošního třídenního maratonu prezentací volnočasových aktivit tří měst většina účastníků plánské Bambi 2011 si napsala na své lístečky přáníčka a s balonky je poslala do světa.

  A na závěr?

  Sluníčko nám přálo po celé tři dny, ani lehký deštík v Plané nad Lužnicí nebo velké krupobití v Táboře v předvečer plánské Bambi klidný průběh Bambi 2011 neohrozilo. Tentokrát se do plánského sportovního areálu skoro vešla Planá nad Lužnicí. Jak to? Odpověď je zcela jednoduchá, protože naši sčitatelé spočítali, že se během plánské Bambi 2011 do areálu a jeho okolí tentokrát vešlo 3 883 zájemců o to, co se děje v Plané nad Lužnicí. _dsc0155 Více fotografií: http://rehacek.rajce.idnes.cz/BAMBI_2011_-_Plana_nad_Luznici/

  Posted by Bambi 2011 @ 20:57

 • Comments are closed.