• Média 20.05.2011

  Táborská BAMBI 2011 byla zahájena

  cpdmTÁBOR - Dnes, ve čtvrtek 19. května 2011, od 12 hodin na náměstí TGM byla oficiálně zahájena Bambi 2011, která se postupně bude konat ve třech městech regionu. Opět bez podpory ČRDM nebo Jihočeského kraje, ale za záštit starostů měst Tábor - Chýnov - Planá nad Lužnicí. Vše je opět děláno na bázi dobrovolnosti.
  Organizátory jsou města Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí, které se společně s DDM Tábor, ICM Tábor, hnutím Březový lístek a Asociací nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje postarají o celý průběh regionální prezentace dětských a mládežnických a ve prospěch dětí a mládeže působících organizací, spolků, klubů… Mnohého asi napadne proč, ale odpověď je zcela jednoduchá - Nechceme, aby naše děti a mládež propadla drogám a dalším civilizačním nemocem. Chceme, aby se uměly samy bavit, sdružovat se a připravovat pro úspěšnou budoucnost plnohodnotných občanů vytvářející lepší svět. Motto je stejné jako minulý rok: Kdo si hraje, nezlobí. Kromě toho aktivity některých směřovaly k dobrovolnictví a dalším mládežnickým aktivitám.
  Ve 12 hodin už stály všechny expozice, na pódiu, ale také pod ním, se začaly střídat ukázky jednotlivých volnočasových aktivit. Sluníčko připalovalo. Organizátoři všem přítomným kladli na srdce, aby měli dostatek tekutin…, i když ani letos nechyběly dvě zdravotnice ze Střední zdravotnické školy v Táboře. Polední rozjezd Bambi 2011 navštívil senátor a starosta Chýnova Pavel Eybert, který všechny pozdravil, pozval na pátek do Chýnova, popřál zdárné spuštění a poděkoval přítomným vedoucím za to, že se věnují dětem a mládeži, a pak musel služebně odjet. Ve 13 hodin zazněly fanfáry v podání OMS Tábor, pak na pódiu přivítal ředitel Bambi 2011 Josef Musil starosty měst Tábora Jiřího Fišera a Plané nad Lužnicí Jiřího Šimánka, dále pak vedoucího odboru školství, mládeže a tělovýchovy města Tábora Radomíra Koubu. Oba starostové měli velmi krátké a výstižné proslovy.
  A jako třešnička na dortu bylo, když zástupce hnutí Březového lístku a Galénova nadačního fondu Jiří Riki Řeháček (správce táborské pyramidy BL) předal obou starostům Čestný Březový lístek, který je udělován výjimečně jako ocenění významným osobnostem, kteří spoluvytvářejí materiální a morální zázemí činnosti dětských a mládežnických společenství či jsou pro ně vzorem. Toto morální poděkování v podobě nádherného zlatého Březového lístku, který je orámován zelenou linkou a s udělovacího listu měl v regionu pouze Otto Findels - Adéla (skaut), který jej dostal za celoživotní práci s dětmi a mládeží. Čestný březový lístek dostali například i prezidenti Gorbačov a Regan. Ve významných osobnostech Březového lístku je i Jaroslava Vosádková (ČST) s devátým stupněm a v osobnostech náš správce pyramidy Jiří Riki Řeháček - osmý stupeň, který v devadesátých letech stál na začátku Galénovy nadace a legalizace hnutí Březového lístku.

  Více info naleznete na: http://bambi2011.eblog.cz/

  Posted by Bambi 2011 @ 7:25

 • Comments are closed.