• 1. den Bambi 2011 19.05.2011

  _dsc0365TÁBOR - Dnes, ve čtvrtek 19. května 2011, od 12 hodin na náměstí TGM byla oficiálně zahájena Bambi 2011, která se postupně bude konat ve třech městech regionu. Opět bez podpory ČRDM nebo Jihočeského kraje, ale za záštit starostů měst Tábor - Chýnov - Planá nad Lužnicí. Vše je opět děláno na bázi dobrovolnosti.

  Organizátory jsou města Tábor, Chýnov a Planá nad Lužnicí, které se společně s DDM Tábor, ICM Tábor, hnutím Březový lístek a Asociací nestátních neziskových organizací Jihočeského kraje postarají o celý průběh regionální prezentace dětských a mládežnických a ve prospěch dětí a mládeže působících organizací, spolků, klubů… Mnohého asi napadne proč, ale odpověď je zcela jednoduchá - Nechceme, aby naše děti a mládež propadla drogám a dalším civilizačním nemocem. Chceme, aby se uměly samy bavit, sdružovat se a připravovat pro úspěšnou budoucnost plnohodnotných občanů vytvářející lepší svět. Motto je stejné jako minulý rok: Kdo si hraje, nezlobí. Kromě toho aktivity některých směřovaly k dobrovolnictví a dalším mládežnickým aktivitám.

  Vše vypuklo v pravé poledne

  Ve 12 hodin už stály všechny expozice, na pódiu, ale také pod ním, se začaly střídat ukázky jednotlivých volnočasových aktivit. Sluníčko připalovalo. Organizátoři všem přítomným kladli na srdce, aby měli dostatek tekutin…, i když ani letos nechyběly dvě zdravotnice ze Střední zdravotnické školy v Táboře. Polední rozjezd Bambi 2011 navštívil senátor a starosta Chýnova Pavel Eybert, který všechny pozdravil, pozval na pátek do Chýnova, popřál zdárné spuštění a poděkoval přítomným vedoucím za to, že se věnují dětem a mládeži, a pak musel služebně odjet. Ve 13 hodin zazněly fanfáry v podání OMS Tábor, pak na pódiu přivítal ředitel Bambi 2011 Josef Musil starosty měst Tábora Jiřího Fišera a Plané nad Lužnicí Jiřího Šimánka, dále pak vedoucího odboru školství, mládeže a tělovýchovy města Tábora Radomíra Koubu. Oba starostové měli velmi krátké a výstižné proslovy.

  bl_03Byly uděleny dva Březové lístky

  A jako třešnička na dortu bylo, když zástupce hnutí Březového lístku a Galénova nadačního fondu Jiří Riki Řeháček (správce táborské pyramidy BL) předal obou starostům Čestný Březový lístek, který je udělován výjimečně jako ocenění významným osobnostem, kteří spoluvytvářejí materiální a morální zázemí činnosti dětských a mládežnických společenství či jsou pro ně vzorem. Toto morální poděkování v podobě nádherného zlatého Březového lístku, který je orámován zelenou linkou a s udělovacího listu měl v regionu pouze Otto Findels - Adéla (skaut), který jej dostal za celoživotní práci s dětmi a mládeží. Čestný březový lístek dostali například i prezidenti Gorbačov a Regan. Ve významných osobnostech Březového lístku je i Jaroslava Vosádková (ČST) s devátým stupněm a v osobnostech náš správce pyramidy Jiří Riki Řeháček - osmý stupeň, který v devadesátých letech stál na začátku Galénovy nadace a legalizace hnutí Březového lístku.

  O co přišli, ti, co nepřišli?

  Počasí nám přálo, bylo doslova letní počasí. Ti, kteří ještě před týdnem sýčkovali, museli uznat, že naší Bambi 2011 drží palce i ten nahoře. Navíc původně plánovaný čas musel být prodloužen o jednu hodinu, protože se na poslední chvíli ohlásily další vystoupení. „Zpočátku jsme měli obavy, že v dnešní době potřeba dětských a mládežnických volnočasových aktivit poklesla, ale opak je pravdou. Měli jsme z toho radost, ale tím pádem jsme už po uzávěrce dvakrát upřesňovali program, a ten definitivní byl až dnes na place před Zemědělskou školou,” svěřil se sekretář Bambi 2011 a vedoucí Informačního centra pro mládež v Táboře Václav Pavlík.
  _dsc0248A koho jsme mohli vidět a slyšet? Byly to mažoretky ZŠ Sezimovo Ústí, Taneční klub Chýnov GR8, flétnový soubor ZŠ Chýnov, praporová exhibice Táborská garda DDM Tábor , orientální tance ZŠ Chýnov, Aerobik TJ Sokol Tábor, taneční studio BAMBI Tábor, orientální tance JUMANAH při DDM Tábor, country skupina Dupáček Tábor, vokální soubor ZŠ a MŠ nám. Mikuláše z Husi Tábor, divadelní studio DDM Tábor, Taneční klub roztleskávaček Tábor a kytarový soubor DDM Tábor. Expozice a stánky měli připraveni zástupci DDM Tábor - výtvarná dílna, malování na obličej, soutěž v poznávání přírodnin, painballová střelnice, střelba na florbalového brankáře, dále pak ICM Tábor, ANNO Jihočeského kraje, Hnutí Březový lístek, Galánův nadační fond, MS VZS při ČČK Soběslav, Klub Logici Tábor, Ochrana Fauny ČR, Městská policie Tábor a Policie ČR - dopravní služba.

  Návštěvníci byly opět překvapeni

  Jedenáctiletý Petr se přiznal, že tahle akce je doslova bombou měsíce, že nic lepšího neviděl ani neslyšel. Jedna babička vystupující dívenky byla hodně nadšená. Svěřila se nám, že je mile překvapena, že děti a mládež nejsou zas tak zkažení, jak to píší noviny a ukazují v televizi.
  Některé okolní základní školy se přijely podívat, ale jako vždy, tak z Tábora přišlo jen několik fandů pro volnočasové aktivity. Přitom všechny byly pozvány jak štábem Bambi 2011, tak táborským odborem školství, mládeže a tělovýchovy. Kromě toho o Bambi 2011 píší všechna regionální média, a tak to lze jen stěží přehlédnout.
  Náměstím TGM neustále proudili návštěvníci, mnozí přicházeli na konkrétní vystoupení, jedni pak odešli a uvolnili místo dalším, jiní program tak uchvátil, že se jim odejít nechtělo. Dalo by se říci, že program a ostatní prezentace byly navštěvovány vlnovitě.
  Táborskou Bambi 2011 navštívilo 4.028 návštěvníků.

  další fotečky jsou na http://rehacek.rajce.idnes.cz/BAMBI_2011_Tabor/

  _dsc0483

  Posted by Bambi 2011 @ 22:19

 • Comments are closed.